Przeczytaj
parę słów o mnie

Witam na mojej stronie wszystkie osoby zainteresowane terapią manualną psów i kotów we wszystkich jej fascynujących odsłonach oraz akupunkturą/igłoterapią suchą.

Jako lekarz weterynarii zdobywałam kolejne stopnie wtajemniczenia w dziedzinie chorób wewnętrznych małych pacjentów. Od zawsze najbardziej interesowały mnie choroby zwierząt dojrzałych i starszych. Dlatego w 2018 roku ukończyłam w Włoszech Letnią Szkołę Endokrynologii Weterynaryjnej. Endokrynologia czy neurologia odgrywają ogromną rolę w leczeniu starzejących się zwierząt. Jednak mimo wielu konferencji i szkoleń wciąż natykałam się na problemy, na które nie znajdowałam odpowiedzi, szczególnie jeśli chodzi o poprawienie komfortu życia zwierząt z chorobami w układzie ruchu czy nerwowym. Co więcej brakowało wytłumaczenia połączeń, które widzimy w praktyce, kiedy to choroba wewnętrzna może imitować albo wywoływać objawy pochodzące z układu ruchu.

0
lat doświadczenia
0 +
ukończonych szkoleń
0 +
usług

Odpowiedzi te znajduję ucząc się od 2009 roku na wielu kursach terapii manualnej oraz studiując akupunkturę w CHI Institute Europe, w 2020 roku ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Terapii Manualnej Tkanek Miękkich, czytam też mnóstwo literatury dotyczącej anatomii, fizjologii, terapii manualnej czy akupunktury ludzkiej i zwierzęcej.

Terapię manualną i akupunkturę stosuję od kilku lat w swojej przychodni weterynaryjnej, udaje mi się pomóc odzyskać zwierzakom  radość i komfort życia oraz szybko przywrócić do sprawności pacjentów sportowych lub po urazach neurologicznych, jeśli tylko zachowana jest ciągłość układu nerwowego. Praca z ciałem stała się moją pasją, a dociekanie skąd wziął się dany problem i jak zapobiec mu w przyszłości, oraz jak wyleczyć przyczynę jego powstania sprawiają mi ogromną satysfakcję. Chciałabym tą pasję przekazać dalej, tak, żeby terapia manualna rozwijała się z korzyścią dla naszych małych pacjentów.

Od 2021 wraz z lek.wet. Radosławem Marczakiem z Przychodni Weterynaryjnej mVET w Łodzi rozpoczęliśmy kursy dla fizjoterapeutów zwierząt, których celem jest uporządkowanie i rozwój wiedzy w tym zakresie, tak aby profesja ta była odpowiednikiem fizjoterapii ludzkiej.

Na tej stronie znajdziecie wiedzę ze świata terapii manualnej i akupunktury (do poczytania przy porannej kawie ;), informacje dla osób, które chciałyby pomóc swoim zwierzakom za pomocą tych metod oraz dział dla terapeutów zainteresowanych rozwojem w dziedzinie fizjoterapii zwierząt poprzez uczestnictwo w szkoleniach.

Lista najważniejszych szkoleń ukończonych przeze mnie:

  • Studia Podyplomowe Terapia manualna Tkanek Miękkich (WSEIT)

  • Chi Institute Europe Certified Veterinary Acupuncture Specialist (w trakcie certyfikacji)

  • Terapia Punktów Spustowych (WSEIT), prowadzący Marcin Wytrążek

  • Kurs wprowadzający do Terapii Wisceralnej, prowadzący Marty Ryan

  • Rozluźnianie Mięśniowo-Powięziowe, Fizjo 365, prowadzący Marcin Wytrążek, Łukasz Brzeziński

  • Masaż Tkanek Głębokich, Prowadzący Łukasz Czubaszewski, Piotr Szałański

  • Balanced Ligamentous Tension, prowadząca Claudia Knox

  • Certified Canine Rehabilitation Practitioner

  • Summer School of Veterinary Endocrinology

  • Oraz konferencje I kongresy WSAVA, VEPRA, FECAVA I in.